Szwedzka deska elewacyjna

Deska elewacyjna wykonana ze świerku skandynawskiego jest materiałem konkurencyjnym w stosunku do naszej polskiej deski elewacyjnej. Decyduje tutaj przewaga w obróbce, wyglądzie oraz trwałości.

Porównując skandynawską deskę elewacyjną do naszej polskiej, mówimy o całkiem innych dwóch klasach materiału. Skandynawska deska elewacyjna jest materiałem klasy premium, która faworyzowana jest przez zawodowych stolarzy. Nasi klienci już też zaczęli dostrzegać tę różnicę.

Deska elewacyjna używana jest do wykończeń związanych z architekturą zewnętrzną. Elewacyjna deska może stanowić zarówno całkowity element zewnętrznej struktury domu jak i element ozdobny. Dostępność na rynku szerokiej gamy zamienników elewacji drewnianej niestety nie zastąpi wyglądu i naturalności jakie daje drewno elewacyjne.

Elewacja z deską elewacyjną wygląda unikatowo, sprawia że nasza architektura wkomponuje się w otoczenie oraz nada elegancji. Deski drewniane elewacyjne podkreślają piękno każdego projektu i dodają naturalnego ciepła.

Sprawdź naszą ofertę
i zamów on-line

Deska zewnętrzna elewacyjna z drewna skandynawskiego

Deska zewnętrzna elewacyjna jest stosowana przy budowie domów pasywnych i spełnia wszystkie normy nowoczesnego i energooszczędnego budownictwa. Drewno samo w sobie jest materiałem ‘ciepłym’ i dlatego skandynawowie upodobali sobie ten materiał jako budulec ich domów. Stolarze stosują skandynawskie drewno elewacyjne od Bałtyku aż za koło podbiegunowe, niezależnie od warunków atmosferycznych i temperatury.

Deska elewacyjna ze świerku skandynawskiego, czterostronnie strugana, suszona sprawia, że podczas budowy jak i w użytkowaniu jest materiałem idealnym. Oddziaływanie warunków atmosferycznych oraz bieg czasu nie wpływa aż tak bardzo na precyzyjnie obrobione drewno. Zabezpieczenie impregnatem na dowolny kolor sprawi, że elewacja będzie wyglądała niezmiennie przez długie lata.   

Nasze zewnętrzne deski elewacyjne posiadają różne warianty pióra, w zależności od żądanego efektu końcowego. Posiadamy deski elewacyjne w systemie SOFTLINE oraz D-FAS. Są one idealnie proste i praktycznie nie posiadają żadnych skaz. Na skazy oraz błędy w obróbce nie może sobie pozwolić sama klasa drewna, z którego deska elewacyjna jest wykonywana. Klasa drewna AB nie może także sobie pozwolić na błędy przy struganiu, lub omijaniu elementów obróbki. Dzięki temu materiał ten do wykończenia elewacji zewnętrznej jest wręcz materiałem idealnym, bezskazowym.

Żywotność deski elewacyjnej

Nasza deska zewnętrzna elewacyjna występuje także w wariancie jako szwedzka deska elewacyjna.  Jest to typowo skandynawskie rozwiązanie, gdzie zewnętrzne strony posiadają naturalną chropowatość. Rozwiązanie to pozwala łatwiej, głębiej i grubiej nanieść farbę (impregnat), co wydłuża żywotność zabezpieczonej deski elewacyjnej.

Nasza deska elewacyjna cechuje się:

 • wykonaniem z drzewa z północnych lasów skandynawskich - świerk skandynawski 
 • duża twardością drewna
 • wysoką jakością
 • wysoką odpornością drewna na warunki atmosferyczne
 • obróbką pod nadzorem certyfikowanej jednostki
 • suszeniem przed obróbką
 • czterostronnym struganiem 
 • dużą gamą przekrojów i długości desek
 • jasnym kolorem naturalnego drewna z wykonaniem praktycznie bez skaz
 • wykonaniem z materiału klasy AB
 • łatwością w obróbce oraz precyzji przy wykonywanych pracach
 • znikomą ilością ‘materiału odrzutowego ‘
 • brakiem niedostruganych elementów  oraz pomyłek przy produkcji 
 • możliwością zaimpregnowania na dowolny kolor
 • elastycznością przy projektowaniu ze względu na uniwersalność materiału oraz dostępnych długości 
 • możliwością stosowania przy budowie domów, domków letniskowych, garaży, altan, przybudówek , itp.
elewacja drewno skandynawskie

Deski elewacyjne od ręki

Zapraszamy do naszego składu w Pogorzelcu koło Łochowa, województwo mazowieckie, deska elewacyjna zewnętrzna dostępna od ręki. Chcemy być blisko naszych klientów, dlatego wychodzimy na przeciw i prezentujemy nasz nowy skład drewna elewacyjnego. 

Zakupy u nas można zrobić także z domu, bez konieczności odwiedzania nas.
Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą. Sprawdź ceny!

Zapytaj o wycenę, zamów on-line
lub zapytaj o poradę