Drewno konstrukcyjne

Domy z drewna stają się coraz bardziej popularne na polskim rynku i są bardziej przystępne cenowo w porównaniu do tradycyjnych murowanych domów. Dom z drewna konstrukcyjnego może być domem pasywnym i spełniać wszystkie normy nowoczesnego i energooszczędnego budownictwa.

Drewno samo w sobie jest materiałem ‘ciepłym’ i dlatego skandynawowie upodobali sobie ten materiał jako budulec ich domów. Stolarze stosują drewno skandynawskie od Bałtyku aż za koło podbiegunowe. Robią to niezależnie od warunków atmosferycznych i temperatury.

Drewno konstrukcyjne powszechnie znane jako drewno budowlane stosowane przy budowie domów szkieletowych daje wszechstronne możliwości już na etapie projektu jak i podczas samej budowy.

Sprawdź naszą ofertę
i zamów on-line

Sprzedaż drewna konstrukcyjnego

Drewno na konstrukcje szkieletowe używane jest do budowy domów, domków letniskowych, więźb dachowych, hali z drewna, altan, tarasów, zadaszeń, garaży, wiat oraz do wszelkich prac stolarskich. Stolarze oraz dekarze chcący zapewnić gwarancję i bezpieczeństwo swoim klientom muszą wybrać drewno najwyższej jakości.

Dzisiejsze wymogi architektów projektujących dom z drewna lub dom z bala nakładają obowiązek zastosowania drewna certyfikowanego spełniającego normy nośności. Ma być to drewno konstrukcyjne suszone, drewno certyfikowane C24, lub także drewno certyfikowane C30 które posiadamy w ofercie.

Klienci decydujący się na tego rodzaju materiał rozważają dylemat drewno budowlane , a cena lub drewno  C24, a cena za m3? Otóż drewno jest materiałem tanim samo w sobie. Tutaj jego obróbka oraz przygotowanie aby spełniało żądane normy jest kluczowe.

Drewno konstrukcyjne ze Szwecji

Nasz tartak w Szwecji jest w pełni zautomatyzowany, a proces produkcji przebiega w taki sposób by koszty produkcji były jak najniższe. Dlatego nasz końcowy produkt jest najwyższej jakości w przystępnej cenie dla klienta.

Cena za m3 drewna C24 nie odbiega aż tak bardzo od cen tradycyjnego drewna suszonego z gorszego gatunku drzewa. Porównując jednak te dwa wyroby do siebie, zauważamy dwa materiały z całkiem innych klas.

Drewno konstrukcyjne to także różnego rodzaju łaty, kontrłaty, belki, ramiaki, elementy więźby, belki stropowe, legary i wiele innych, które posiadamy na miejscu od ręki. Posiadamy także drewno konstrukcyjne impregnowane które jest impregnowane ciśnieniowo w szwedzkim systemie NTR.

Impregnacja drewna konstrukcyjnego zabezpiecza zarówno przed działaniami warunków atmosferycznych jak i biologicznych.

Drewno konstrukcyjne od ręki

Zapraszamy do naszego składu w Pogorzelcu koło Łochowa, województwo mazowieckie, gdzie drewno konstrukcyjne dostępne jest od ręki. Chcemy być blisko naszych klientów i dlatego oferujemy kompleksowy skład drewna budowlanego, drewna konstrukcyjnego o wszelkich przekrojach i długościach. 

Zakupy u nas można zrobić także z domu, bez konieczności odwiedzania naszego składu drewna budowlanego. Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą. Sprawdź ceny!

Sprawdź naszą ofertę
i zamów on-line