Drewno skandynawskie

Skandynawskie drewno konstrukcyjne jest słynne ze swojej jakości. Produkcja odbywa się na wyspecjalizowanych w pełni zautomatyzowanych liniach produkcyjnych. Kamery i urządzenia do badania wytrzymałości czuwają nad jakością przez cały proces produkcji. W taki sposób powstają belki konstrukcyjne, które są sortowane pod względem wytrzymałościowym jak i wizualnym.

Drewno to cechuje się dużą wytrzymałością ze względu na proces powolnego  wzrostu w zimnym klimacie. Świerk skandynawski nie boi się niskich temperatur i jest drewnem twardszym. Drewno to posiada większą liczbę słojów niż nasza polska tradycyjna sosna lub świerk. Drewno skandynawskie wyróżnia się wzorowym procesem obróbki pod okiem skandynawów, znanych z ich podejścia do jakości. Drewno suszone jest w specjalnych suszarniach oraz czterostronnie strugane, co stanowi jakość nawet przez sam aspekt wizualny. 

Nasza firma posiada drewno konstrukcyjne certyfikowane tzw. drewno C24 lub drewno klasy C24. Posiadamy Certyfikat C24 na nasze drewno oraz Certyfikat jakości produkcji, co zapewni Państwu bezpieczeństwo oraz gwarancję wyboru najlepszego drewna. Prosimy o zapoznanie się z udostępnionymi certyfikatami naszej firmy.

Sprawdź naszą ofertę
i zamów on-line

drewno certyfikowane

Świerk skandynawski jako drewno budowlane

Świerk skandynawski, jako drewno budowlane używany jest w Skandynawii od kilkuset lat. Kraje takie jak Norwegia, Finlandia, Szwecja, Dania zawsze używały tylko tego typu drewna do budowy domów. Skandynawowie są bardzo zamkniętymi ludźmi i ciężko ich przekonać do nowych rozwiązań.

Ich przekonanie tylko do jednego materiału, do którego mają zaufanie od kilkuset lat jest niezmienne. Choć dzisiaj stosuje się w Polsce i w Europie inne nowoczesne rozwiązania do budowy domów pasywnych i energooszczędnych, tak w Skandynawii drewno jest niezastąpionym materiałem. Warunki  atmosferyczne są tam o wiele gorsze, zimy długie i srogie a i tak drewno skandynawskie jest najpewniejszym i najcieplejszym materiałem.

Skandynawowie używają drewna ze świerku skandynawskiego do budowy  tarasów, altan, werand, zadaszeń, ogrodów zimowych, balkonów, balustrad, garaży, domków w górach, domków letniskowych, domów, hal, biur itp.

Nasi klienci stosując drewno skandynawskie do swoich projektów, a stolarze wykonując prace z tego materiału doceniają jego jakość i trwałość. Szwedzkie drewno jest bardzo twarde.  Dodatkowo jest obrabiane jako drewno suszone i poddane jest czterostronnemu struganiu. Dzięki temu prace wykonywane tym materiałem mogą być z wzorową precyzyjnością. Jest to cenione przez wszystkich zawodowych stolarzy.

Drewno konstrukcyjne od ręki

Odwiedź nasz skład budowlany w Pogorzelcu koło Łochowa, województwo mazowieckie, gdzie drewno skandynawskie dostępne jest od ręki. Chcemy być blisko naszych klientów. Chcemy zaoferować kompleksowy skład drewna skandynawskiego, drewna certyfikowanego o wszelkich przekrojach i długościach.

Zakupy u nas można zrobić także z domu, bez konieczności odwiedzania składu drewna budowlanego.
Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą. Sprawdź ceny!

Sprawdź naszą ofertę
i zamów on-line